Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencileri tarafından lösemi hastaları için kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı Kan Bankası tarafından Eğitim Fakültesi binasında kurulan geçici kan bağış merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe UKÜ’lü öğrencilerin ilgisi yoğundu. Psikoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisi Ali Şimşek’in girişimleri ile düzenlenen bağışta toplanan kan, Kan Bankası tarafından Kuzey Kıbrıs’ta sağlık hizmeti veren çeşitli kuruluşlara dağıtılacak.

Sağlık Bakanlığı Kan Bankası kimyageri Suat Keskin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Bakanlığa bağlı olarak bu tip organizasyonları yapan tek kuruluş olduklarını hatırlattı. Keskin, toplanan kan bağışlarının kanser ve talasemi hastalarında, günlük rutin ameliyatlarda ve diğer ciddi önem arz eden durumlarda kullanıldığını belirtti.

Kan bağışında bulunan UKÜ öğrencisi Abdullah Yalçınkaya da böyle bir kampanyaya katkı koymaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek, “Kan bağışında bulunmak için gönüllü oldum. Lösemi hastalarına öğrenciler olarak bir katkımızın olması bizi çok mutlu etti. Umarım hastalar iyileşir ve onlar da bizim gibi sağlıklı olurlar.” dedi.

HABER | FOTOĞRAF: METE YASİN USTA