Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “Crazy Cricket Battle 2013 Kriket Turnuvası” tamamlandı. Geçen Pazar günü oynanan karşılaşma sonunda rakibini mağlup eden Pakistan takımı şampiyon oldu.

İki takımın mücadele ettiği turnuvada Pakistan, UKÜ’de öğrenim gören diğer uluslararası öğrencilerin oluşturduğu “Rest of World” takımını mağlup ederek şampiyonluk sevinci yaşadı.

Uluslararası öğrencilerin ilgisinin yoğun olduğu turnuvada final karşılaşması kampüste bulunan Amfi Tiyatro’da yapıldı. Bu yıl ilk kez düzenlenen “Crazy Cricket Battle 2013 Kriket Turnuvası”nın sponsorluğunu ise Mama Africa Restoran üstlendi.

Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Pakistan Kriket Takımı’nın kaptanı Hasun Mehmood Babar, Pakistan’da kriketin çok sevilen bir spor olduğunu ve UKÜ’de de bu heyecanı yaşatmak istedikleri için böyle bir turnuvayı organize ettiklerini söyledi. Bu tür etkinliklerin devamının geleceğini aktaran Babar,  kendi takımı şampiyon olduğu için mutlu olduğunu ve  turnuva boyunca çok eğlendiklerini belirtti.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Eğitmeni Hasan Özenkaya ise turnuva ile ilgili yaptığı açıklamada, Spor Koordinatörlüğü olarak bu tür karşılaşmaları düzenlemeye gayret gösterdiklerini söyledi. Özenkaya, öğrencilere sosyal aktiviteler konusunda farklı etkinlikler sağlamaya çalıştıklarını da belirtti.

HABER: EREN ŞİŞİK