Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Öznur Pınar Çer, Mimarlık Eğitimi Derneği (MİMED) tarafından düzenlenen proje yarışmasında birincilik ödülü kazandı. UKÜ öğrencisi Çer ödül kazandığı projesinde, Bugatti arabalar için bir showroom ve servis birimi tasarladı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Öznur Pınar Çer, MİMED tarafından Türkiye ve KKTC’deki mimarlık bölümü öğrencilerinin projelerini ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması’nda 140 proje arasından birincilik ödülü kazandı. Stüdyo yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Devrim Yücel Besim, Azmi Öge, Meltem Nevzat’ın yaptığı “Cyprus Branch Office, Auto Gallery and Maintenance Service in Nicosia” isimli proje yaklaşık 3 bin m² lik kapalı alan ve çevre düzenlemesini içeriyor. Öznur Pınar Çer, projesinde farklı bir marka üzerine yoğunlaşarak Bugatti arabalar için bir showroom ve servis birimi tasarladı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Yücel, yarışmanın Türkiye’de yapılan en önemli öğrenci yarışması olduğunu belirterek, “Bu yarışma içinde yer almak büyük bir onur, öğrencimizin 140 proje içinde birinci seçilmesi ise büyük bir mutluluk.” diye konuştu. Yücel, söz konusu öğrencinin projesinde yalnızca kullanım şemasındaki başarısıyla değil; çağdaş çizgilerle öne çıkan, özgün mimari bir dille harmanlanan formların bütünlüğü ve yeni yapı teknolojilerini kullanımındaki cesaretiyle de dikkat çektiğini söyledi. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Yücel projenin KKTC’yi ve UKÜ’yü temsil etmesinin de kayda değer bir başarı olduğunu vurguladı.

Yarışmadan ödülle dönen projenin dönem boyunca Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde sergileneceği, bunun yanı sıra projenin Kıbrıs Türk Mimarlar Odası’nın önümüzdeki günlerde düzenleyeceği bir sergide de yer alacağı açıklandı.