Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (UKÜSEM)’nin 2013-2014 Akademik Yılı Güz döneminde açtığı “Uygulamalı Ağ Güvenliği” ve “AutoCAD” sertifika programlarına kayıtlar sürüyor.

Kamu, özel sektör ve topluma hizmet amacı ile yola çıkan UKÜSEM,  bu yıl da çeşitli alanlarda sertifika programları başlattı. UKÜSEM tarafından açılan “Uygulamalı Ağ Güvenliği” kursunda dersler Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Devrim Seral tarafından yürütülecek. Ağ güvenliği konusunda  fikir sahibi olanlara başlangıç seviyesinde bilgi vermek ve katılımcılara uygulama alanında ağ güvenliği sorunlarını deneyebilecekleri bir ortam sunmanın amaçlandığı kurs laboratuvar ortamında gerçekleştirilecek. Bilgisayar destekli çizim ve tasarım içerikli “AutoCAD” ve “IdeCAD” sertifika programı kursu ise Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yarı zamanlı öğretim elemanı Mete Mutlu Balkıs tarafından yürütülecek.

UKÜSEM’in açtığı sertifika programlarıyla ilgilenenler 6711111 (dahili 2070) numaralı telefondan ve/veya ukusem@ciu.edu.tr adresinden ayrıntılı bilgi alabilecekler.

HABER: EREN ŞİŞİK