Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde geçen akademik dönem içinde ulaşım araçlarını yenileyen üniversite yönetimi,yeni dönemde de Kuzey Kıbrıs Turkcell’in 3G altyapısıyla araçlara kablosuz İnternet (Wi-Fi) hizmetini ekledi.

Kurulan Wi-Fi sistemi sayesinde UKÜ otobüsleri ile yolculuk yapan öğrenciler akıllı telefonları veya tablet bilgisayarları ile kolayca internet hizmetinden yararlanabiliyor.

Öğrencilerin yenilenen modern araçlarda daha rahat bir seyahat için gereken herşeyi sağlamaya çalıştıklarını ifade eden UKÜ Ulaşım Amiri İbrahim Küçükşener, yeni araçların gelmesiyle birlikte ulaşımın da daha hızlı hale geldiğini belirtti. Küçükşener, otobüslere yerleştirilen Wi-Fi sistemi sayesinde öğrencilerin ulaşım araçlarını kullanırken rahatlıkla İnternet hizmetinden yararlanabildiklerini de ifade etti.

Elde edilen bilgiye göre beş yeni servis aracının sisteminde İnternet erişimiyle birlikte tümünün iniş ve çıkış kapılarında güvenlik kamerası bulunmakta. Çift kapılı olması nedeniyle de yeni araçlarda biniş ve inişler daha rahat sağlanmakta.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Ulaşım Amiri İbrahim Küçükşener, yeni gelen otobüslerin, eskilerine göre zaman kazanma ve yolcu kapasitesi konusunda kendilerine büyük bir avantaj sağladığını da aktardı.

HABER: ÖZGE ÖZTÜRK | FOTOĞRAFLAR: ÖZGE ÖZTÜRK – EREN ŞİŞİK