Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin yeni kayıtlı öğrencileri için “Welcome Party” adı altında düzenlediği “hoşgeldin şenliği” konser ve çeşitli etkinliklerle başladı. Pazartesi başlayan ve hafta boyunca sürecek şenliğin ilk gününde Üniversite’nin müzik gruplarından “Fişsiz” sahne aldı. Şenliğin ikinci gününde ise Kıbrıslı müzisyen Ahmet Evan ve Grubu konser verdi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde ilk kez düzenlenen “Welcome Party” her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Yaza Merhaba Şenliği”ni aratmayan görüntülere sahne oldu. Şenliğin ilk günü çeşitli etkinliklerle başladı. UKÜ’de göl kenarına kurulan su oyunlarında öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirirken ilk günün akşamında ise yine göl kenarına kurulan açık hava sinemasında film gösterimi yapıldı. Aynı saatlerde stant alanında Üniversite’nin müzik gruplarından “Fişsiz” Türkçe pop, rock ve yöresel şarkılarla sahne aldı.

Ahmet Evan ve Grubu’ndan müzik ziyafeti

“Welcome Party”nin ikinci günü de eğlenceli oyunlar ve çeşitli gösterilerle devam etti. Akşam saatlerinde ise Kıbrıslı Türk müzisyen Ahmet Evan ve Grubu sahne aldı. Stant alanında gerçekleştirilen konser boyunca grup Bob Marley, Tarkan, Kenan Doğulu ve Duman gibi sevilen sanatçıların şarkılarını seslendirdi. Yoğun ilgi gören konserin sonrasında eğlenceye ara vermeden devam eden öğrenciler, elektronik müzik eşliğinde dans ederek şarkılar söyledi.

Nijerya Bağımsızlık Günü kutlandı

Öte yandan “Nijerya Bağımsızlık Günü” dolayısı ile UKÜ Öğrenci Merkezi’nde etkinlik düzenlendi.  UKÜ Uluslararası Ofis’in organize ettiği gecede Nijeryalı öğrenciler biribirinden renki aktivitelerle ülkelerinin bağımsızlık gününü kutladı. Nijerya ulusal marşının okunmasıyla başlayan gecede, yöresel kıyafetleriyle kutlamalara katılan Nijeryalı öğrencilerin ülkelerine özgü müzikleri ve sergiledikleri danslar büyük beğeni topladı.

Ada’da ilk kez üniversiteli öğrencilerle buluşuyorlar

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri ünlü besteci ve müzisyen Garo Mafyan’ın orkestrası İzmir Ekspress ile bu akşam (2 Ekim’de) müziğe doyacak. Kuzey Kıbrıs’ta üniversiteli öğrencilerle ilk kez buluşacak grup saat 21:30’da stant alanında sahne alacak. Ajda Pekkan, Barış Manço, İlhan İrem, Zerrin Özer, Nükhet Duru, Tanju Okan gibi isimlere albümler yapan ünlü besteci ve müzisyen Garo Mafyan’ın keşfettiği İzmir Ekspress Orkestrası çok yönlü tarzları ile UKÜ’de müzik ziyafeti sunacak.

HABER: METE YASİN USTA | FOTOĞRAFLAR: METE YASİN USTA — EZGİ MEŞELİ — GÜLSENEM DEMİREL