Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Birliği 2012 – 2013 sezonunda Hentbol Ligi Büyük Erkekler ve Kadınlar, Genç Erkekler ve Kızlar ile Yıldız Erkekler ve Kızlar kategorilerinde başarılı bir yıl geçiren hentbol takımı oyuncularını ödüllendirdi. CIU Arena’da bir araya gelen UKÜ Hentbol takımı oyuncularına UKÜ Spor Birliği tarafından prim dağıtıldı.

Erinç Aydınova: UKÜ Hentbol takımı artık bir marka

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Birliği Başkanı Erinç Aydınova UKÜ Hentbol takımının bir marka haline geldiğini belirterek 2009 yılında kurulan ve iki yıl üst üste şampiyon olan takımın daha ilk yılından itibaren Ada’da önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti. Aydınova, başarılı bir sezon geçirdiklerini söyleyerek UKÜ Hentbol takımının Büyük Erkekler ve Genç Erkekler Ligi’ni ikinci, Büyük Kadınlar Ligi’ni üçüncü, Genç ve Yıldız Kızlar Ligi’ni ise şampiyon olarak tamamladıklarını kaydetti. Erinç Aydınova bunun yanında üniversiteler arası hentbol turnuvasında UKÜ Hentbol Erkek ve Kadın takımlarının ikincilik elde ettiğini de söyledi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi hentbol takımlarının sorumlusu Tarkan Kayaş da iki yıl üst üste kazanılan şampiyonluğun ardından takımları gençleştirdiklerini ve gelecek sezonlarda daha büyük başarılar elde edeceklerini kaydetti.

Bu yıl KKTC Hentbol Yıldız Milli Takımı’nın antrenörlüğüne de getirilen Tarkan Kayaş, gelecek hafta İspanya’da düzenlenecek uluslararası turnuvaya sıkı bir şekilde hazırlandıklarını ve 14 kişilik takım kadrosunda UKÜ’den de 7 oyuncunun yer aldığını belirtti.

HABER | FOTOĞRAF: ABDURRAHİM TOPAL