Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “Retrospektif” ve “Biyodizel Workshop” temalı geniş kapsamlı bir sergi düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi binasının iç avlusunda açılan sergide Fakülte’ye bağlı Mimarlık, İç Mimarlık ve Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerinin yıl içerisinde ve geçmiş dönemlerde hazırladıkları projelerden oluşan çalışmalar sergilendi. Sergide ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ile ortaklaşa hazırladıkları “Biyodizel Workshop” çalışmaları da yer aldı.

Sergiye Rektör Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen ile Mütevelli Heyeti Başkanı Mete Boyacı ve bu yıl mezun olan öğrencilerin velilerinin yanında çok sayıda akademisyen ile öğrenciler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Yücel, Fakülte öğrencilerinin hazırladığı çalışmaları ailelerin ve üniversite yönetiminin de bulunduğu bir sergiyle sunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Bu yıl sergide farklı olarak Mühendislik Fakültesi ile ortak bir projenin sonucunda ortaya çıkan multidisipliner bir çalışmanın ürününü de sergilediklerini kaydeden Prof. Dr. Yücel, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Dekanın konuşmasının ardından “Biyodizel Workshop” çalışmasına katkı koyan Güzel Sanatlar Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı ve öğrencilerine teşekkür belgeleri takdim edildi.

Açılış töreninin ardından Rektör Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen ile Mütevelli Heyeti Başkanı Mete Boyacı ve beraberindekiler sergide yer alan çalışmaları yakından inceleyerek “Biyodizel Workshop” temalı sergide yer alan maket çalışmalarla ilgili öğrencilerden detaylı bilgi aldı.

HABER | FOTOĞRAFLAR: ABDURRAHİM TOPAL