Fotoğraf: Mete Yasin Usta

Uluslararası KIbrıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik – Elektronik  Mühendisliği Bölümü ile Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği (KTEMB) arasında işbirliği protokolü imzalandı. UKÜ Çevik Uraz Binası’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Kuşaf ile Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği Başkanı Aziz Limasollu katıldı.

Söz konusu protokol sempozyum, kongre, kurultay, çalıştay gibi ortak bilimsel etkinlikleri, elektrifikasyon teknik bilgi ve pratik geliştirme kursları gibi meslek içi eğitim faaliyetleri, bilimsel ve teknik yayınların paylaşımı, KKTC’de elektrik – elektronik sektöründe karşılaşılan problemlerde ortak çözüm yolları aranması gibi teknik mevzuat çalışmaları ve ortak mesleki bilgi paylaşımı konularını kapsıyor.

İmzalanan protokol ile ilgili konuşan UKÜ Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Kuşaf, “Bölüm olarak buradaki amacımız, yetiştirmekte olduğumuz öğrencilerimizin iş hayatını daha yakından tanımaları, çalışma sektörünün beklentileri konusunda bilinçli olmaları ve ileride kariyerlerini seçerken doğru kararlar alabilmelerini sağlamaktır.” dedi.