Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (UKÜSEM) tarafından yedincisi düzenlenen İtalyanca dil kurslarının 2. Kur Dil Sertifika Programı tamamlandı. Kurs süresi boyunca başarılı olan katılımcılara UKÜ Rektörlüğü ve İstanbul Türk – İtalyan Dostluk Derneği onaylı İstanbul İtalyan Kültür Merkezi destekli “İtalyanca Dil Sertifikası” verildi.

Çevik Uraz Binası Anfi 1 Konferans Salonu’nda düzenlenen törende UKÜSEM Müdürü ve UKÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Ahmet Adalıer, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karakartal, İstanbul Türk – İtalyan Dostluk Derneği Başkanı Prof. Dr. Mesut Önen, İstanbul İtalyan Kültür Merkezi temsilcisi Aldo Baldini, İtalya Dış İşleri Okutmanı Giuseppina Semola ve katılımcılar yer aldı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen İtalyanca dil kurslarının sonunda her yıl bir kişi “İtalya Yaz Dil Okulu Bursu” ile İtalya’ya giderek yaklaşık bir ay İtalyanca eğitimi almakta. Bu yıl söz konusu bursu kazananın UKÜ Mimarlık Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Eşref Gökalp olduğu İstanbul Türk – İtalyan Dostluk Derneği Başkanı Prof. Dr. Mesut Önen tarafından açıklandı.

Bursu kazandığı için mutlu olduğunu dile getiren Eşref Gökalp İtalyanca’yı seçmeli ders olarak aldığını daha sonra bu dili çok sevdiğini ve Prof. Dr. Oğuz Karakartal’ın yürüttüğü İtalyanca kursuna katıldığını belirtti. İlk kurda öğrenciler arasında birinci olan Gökalp kazandığını duyduğunda büyük sevinç yaşadığını ve İtalya’daki yaz dil okulunda kendini daha da geliştireceği için çok mutlu olduğunu kaydetti.

HABER: META YASİN USTA