Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin Kuzey Kıbrıs liselerinden mezun veya bu yıl mezun olacak KKTC , T.C. vatandaşı ve diğer uyruklu öğrencilere yönelik “Burs Sıralama Sınavı” 1 Haziran’da yapılacak.

Kuzey Kıbrıs liselerinden mezun veya bu yıl mezun olacak KKTC , T.C. vatandaşı ve diğer uyruklu öğrencilere yönelik “Burs Sıralama Sınavı” için kayıtlar da devam ediyor. Sınav, 1 Haziran Cumartesi günü saat 10:00’da UKÜ Haspolat Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Burs Sıralama Sınavı’nda başarılı olan 250 öğrenci yüzde 100, 250 öğrenci  yüzde 75 ve 600 öğrenci de yüzde 50 burs alma hakkı kazanacak. Sınav için başvuru süresi 31 Mayıs Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

Üniversite’nin düzenleyeceği Burs Sıralama Sınavı’na katılmak isteyen KKTC vatandaşı aday öğrencilerden istenen belgeler KKTC Kimlik Kartı fotokopisi ve iki adet vesikalık fotoğraf ve 100 TL başvuru ücreti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve diğer uyruklu öğrenciler için istenen belgeler ise KKTC Lisesi’nde okuyor veya mezun olduğuna dair belge, kimlik kartı fotokopisi, 100 TL başvuru ücreti ve 2 adet vesikalık fotoğraf olarak belirlendi.

Sınava katılacak olan adaylar daha detaylı bilgi için UKÜ KKTC Tanıtım Ofisine  0533 858 92 36 numaralı telefondan ulaşabilir veya www.ciu.edu.tr adresini ziyaret edebilirler.