Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 15. Yaza Merhaba Şenlikleri ara ara şiddetini artıran yağmura rağmen hız kesmeden devam ediyor. Şenliklerin üçüncü gününde “Ali Ayşe’yi Seviyor” dizisinin başrol oyuncuları Hakan Yılmaz ile Nur Erkul söyleşide öğrencilerle bir araya gelirken aynı günün akşamında Ukraynalı müzik grubu “Delicious Ladies” UKÜ’lü öğrencilere müzik ziyafeti sundu.

Fotoğraf: Eren Şişik

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda öğrencilerle bir araya gelen “Ali Ayşe’yi Seviyor” dizisinin başrol oyuncuları Hakan Yılmaz ile Nur Erkul, oyunculuk deneyimlerimden bahsederek öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı.

Keyifli bir ortamda gerçekleşen söyleşide, Hakan Yılmaz yaptığı esprilerle öğrencileri kahkahaya boğdu. Öğrencilerin sorusu üzerine set ortamını anlatan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz şunları söyledi: “Bizim sette teknik ekip dahil çaycısından yapımcısına kadar herkes aile gibidir. Bunun da ekrana yansıdığını düşünüyorum. Herkes birbiriyle uyumlu. Çekimlerimiz hep eğlenceli oluyor. Özellikle komedi olan işlerin gergin ortamlarda olabileceğini düşünmüyorum. Çünkü güldürmek çok zor bir şeydir. Herkesin ayrı bir espri anlayışı var. İnsanlar ortak şeylere üzülüyor fakat farklı şeylere gülüyorlar.”

Öte yandan öğrencilerin “Ünlü olduktan sonra hayatınızda neler değişti?” sorusunu sorması üzerine, her zaman kendi gibi olmaya çalıştığını ifade eden oyuncu Nur Erkul, sözlerine şöyle devam etti: “Değişmemeye çalışıyorum ama ister istemez ünlü olduktan sonra değişti duyumlarını alıyorum. Ben değiştiğimi düşünmüyorum. Bana göre karşımdaki insanlar beni gözlerinde büyütüyorlar. Televizyondaki algıyla real algı çok farklı. Televizyonda görünce başka bir algı yaratıyorlar ve sen onlar için başka biri oluyorsun.” Hakan Yılmaz aynı soruya “Hepsinin altında insan olmak yatıyor. Benim hayatımda bir şey değişmedi fakat sadece hesap 3 liraysa 5 lira gelebiliyor.” diyerek esprili bir yanıt verdi.

Söyleşinin sonunda UKÜ’de yapılan ankete göre “En İyi Komedi Dizisi” seçilen “Ali Ayşe’yi Seviyor” dizi oyuncularına ödülü şenliğin organizasyon komitesinden Emre Müezzin takdim etti.

HABER: ÖNEM ÇERÇEL

Fotoğraf: Eren Şişik

“Delicious Ladies”den müzik ziyafeti

Şenliklerin 3. gününde saat 21:30’da farklı tarzlarıyla ve enerjileriyle dikkat çeken Ukraynalı “Delicious Ladies” grubu performanslarını sergiledi. Grubun deneyimli DJ’i Natalie Lorient ve solisti Alina Pash konserde, ünlü Amerikan elektro pop müzik grubu LMFAO ve Avustralyalı müzisyen Gotye gibi birçok farklı müzik türlerinden sanatçının popüler şarkılarına yer verdi. Kendi remix sürümleri ile bu şarkıları sunan grup, UKÜ’lü öğrencilere hem İngilizce hem de Rusça müzik ziyafeti sundu.

HABER: MANSOOR KHALILI