Geleneksel “15. Yaza Merhaba Şenlikleri” 8 Mayıs Çarşamba günü Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ana sponsorluğunda başlıyor. Kültür, sanat, spor ve eğlencenin iç içe olacağı etkinliklerle UKÜ  öğrencilere ve halka bir kez daha unutulmayacak bir şenlik yaşatmaya hazırlanıyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde dört gün sürecek şenliklerde bu yıl yine birbirinden ünlü isimlerin yer alacağı söyleşiler ve konserlerin yanı sıra alternatif müzik toplulukları, DJ performansları, tiyatro gösterileri, yarışmalar, özel performanslar ve spor etkinlikleri düzenlenecek.

“Gripin” ile “Mor ve Ötesi”nden iki büyük konser

Bu yıl onbeşincisi düzenlenecek UKÜ Yaza Merhaba Şenlikleri’nde müzik dünyasının birbirinden renkli ve sevilen isimleri konserler verecek. Şenliklerin ikinci günü 9 Mayıs Perşembe saat 21:30’da ünlü rock grubu “Gripin” sahne alacak. Şenliklerin 3. gününde saat 21:30’da  farklı tarzlarıyla ve enerjileriyle dikkat çeken Ukraynalı “Delicious Ladies” grubu performanslarını sergileyecek. UKÜ Yaza Merhaba Şenlikleri’nin son günü 11 Mayıs Cumartesi saat 21:30’da, Türkiye’yi 2008 yılında Eurovision’da söz ve müziği kendilerine ait “Deli” isimli şarkı ile temsil eden ve yedinci olan alternatif Türk rock müziğinin önemli ismi “Mor ve Ötesi” sahne alacak.

Birbirinden ünlü isimlerle söyleşiler

Yaza Merhaba Şenlikleri’nde televizyon dünyasının birbirinden önemli isimlerini de konuk edecek Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin açılış konuğu “Kuzey Güney” dizisinin oyuncularından Hazar Ergüçlü olacak. Dizide “Simay” karakterini canlandıran Kıbrıslı Türk oyuncu Ergüçlü saat 15:00’te UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda hayranlarıyla bir araya gelecek.

“Kurtlar Vadisi” ve “Aşk-ı Memnu”dizilerinde de rol alan usta oyuncu Selçuk Yöntem’in söyleşisi 9 Mayıs saat 13:00’te yer alacak. Yine aynı gün saat 15:00’te ise TRT 1’de yayınlanan “Seksenler” dizisinin  oyuncuları Özlem Türkad, Şoray Uzun ve Serhat Kılıç öğrencilerin karşısına çıkacak. Özlem Türkad dizide anne rolündeki “Rukiye” karakterini, Şoray Uzun evin en büyük oğlu “Ahmet”i ve Serhat Kılıç da Ahmet’in yakın arkadaşı ve mahallenin plakçısı “Ergun” karakterini canlandırıyor.

Yaza Merhaba Şenlikleri’nin üçüncü günü 10 Mayıs saat 15:00’te ekranların yeni dizisi “Ali Ayşe’yi Seviyor” dizisinin başrol oyuncuları Hakan Yılmaz ve Nur Erkul UKÜ’nün konukları olacak. Daha önce “Yahşi Cazibe”de başrol oynayan “Ali” rolündeki Hakan Yılmaz “Ali Ayşe’yi Seviyor” dizisinde yine “Ali” rolüyle ekranlara gelirken, “Ay Tutulması” dizisiyle ünlenen Nur Erkul ise “Ayşe” karakterini canlandırmakta.

Renkli aktiviteler

Konserler ve ünlülerle söyleşilerin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Turkcell’in de katkılarıyla birçok etkinliğe de ev sahipliği yapacak olan UKÜ’de 8 Mayıs saat 14:00’te “Tavla Turnuvası”, saat 16:30’da “Eğlenceli Oyunlar Turnuvası” ve saat 20:00’de Amfi Tiyatro’da uslararası öğrencilerin kültürleri arasındaki uyumun sergileneceği “Uluslararası Gece (International Night)” düzenlenecek. Şenliklerin ikinci gününde saat 14:00’te “Langırt Turnuvası” ve saat 18:00’de UKÜ Tiyatro Kulübü’nün “Flying Doctor” oyunu yer alacak. Üçüncü gün saat 18:00’de ise UKÜ Öğrenci Konseyi’nin üniversite bünyesinde yaptığı anketler sonucunda seçilen UKÜ’nün “en’ler”i ödüllerini alacak. Saat 19:00’da ise UKÜ Tiyatro Kulübü’nün “Sistem 50 metrekare” oyunu sahnelenecek. Yaza Merhaba Şenlikleri’nin son gününde ise saat 18:00’de UKÜ Okul Öncesi Bölümü öğrencilerinden oluşan halk dansları ekibi performans sergileyecek.

Spor Aktiviteleri CIU Arena’da

Oldukça renkli spor etkinliklerinin de yer alacağı Yaza Merhaba Şenlikleri’nde 8 Mayıs saat 17.00’de Streetball Turnuvası, 18:30’da 3. Levent Şirketler Grubu Halı Turnuvası’nın final maçı oynanacak. Şenliklerin ikinci gününde, saat 17:00’de Plaj Futbolu ve saat 18:00’de de milletvekilleri ile UKÜ öğretim elemanları arasında halı saha futbol maçı oynanacak. Üçüncü gün saat 18:00’de UKÜ öğretim elemanları bu kez spor yazarları ile halı saha maçında karşı karşıya gelecek. Yaza Merhaba Şenlikleri’nin son gününde ise spor yarışmalarının ödül töreni gerçekleştirilecek.

Şenliğin ana sponsoru Kuzey Kıbrıs Turkcell

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi “15. Yaza Merhaba Şenlikleri”nin ana sponsoru olan Kuzey Kıbrıs Turkcell, sponsorluk kapsamında öğrencilerin hoşça vakit geçirmelerini sağlayacak çeşitli aktiviteler de düzenleyecek. 11 Mayıs’a kadar sürecek şenliklerde diğer sponsorlar ise şöyle: Kaner Şirketler Grubu, XEROS, Mardo, 93.8 Capital Radio, Kale Boya, Yorulmaz Nakliyat, London Automotics Ltd., Cabacaba İnşaat Pazarı, Deniz Plaza, Evsu, Shark, Tekbim Ltd., Armen Shipping Ltd., CLS Online Ltd., Uğurlubirel Gümrükleme ve Lojistik Hizmetleri Ticaret Ltd., Latifoğlu Ltd.

ŞENLİK PROGRAMI