Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Yıldız Kadın Hentbol Takımı, Hentbol Yıldız Kadınlar Ligi play-off yarı final karşılaşmaları sonunda rakibi Akdeniz Spor Birliği’ni iki maçta da mağlup ederek adını finale yazdırdı. CIU Arena Spor Salonu’nda oynanan müsabakada Akdeniz Spor Birliği karşısında baştan sona üstün oynayan ve müthiş bir maç çıkaran UKÜ, karşılaşmadan 22-9’luk farklı bir skorla galip ayrıldı ve finale kalan ilk takım oldu.

UKÜ Yıldız Kadın Hentbol Takımı’nın finale kalmasıyla ilgili UKÜ Haber Ajansı’na konuşan Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş, ligde rakiplerine çok büyük bir fark açtıklarını ve şampiyonluğa ilk günden beridir çok inandıklarını kaydetti. Diğer kadın hentbol branşları hakkında da bilgi veren Tarkan Kayaş, “UKÜ’nün hedefi her zaman şampiyonluktur, hentbol dünyasında UKÜ Kadın Takımları olarak çok ciddi bir yerdeyiz. Genç Kadınlar ve Büyük Kadınlar liglerinde de hedefimiz kupayı kaldırmaktır.” diye konuşarak iddialarını bir kez daha ortaya koydu.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı play-off maçlarına rakiplerine ciddi bir fark açarak geldi. Play-off maçlarına gelinmeden önce ligde 5 müsabakaya çıkan UKÜ, ilk maçta Yakın Doğu Üniversitesi’ni 27-14 yendi. Ligdeki ikinci maçında Akdeniz ile karşılaşan ve maçı sürkülase eden UKÜ rakibi karşısında 35-5 üstünlük sağladı. Üçüncü karşılaşmasında Şahlanspor’u 22-7, dördüncü maçında Hisder’i 39-5 mağlup eden UKÜ Yıldız Kadın Hentbol Takımı, ligdeki son maçında Darbaz’ı 29-7 yendi ve play-off oynamaya hak kazandı.

HABER: EREN ŞİŞİK