Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İngilizce öğretmenlerine yönelik “Oxford Teachers’ Academy” seminer ve atölye çalışması başarıyla tamamlandı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, Oxford University Press ile Deniz Plaza’nın ortaklaşa düzenlediği ve farklı yaş gruplarının İngilizce eğitimi konularını kapsayan seminere öğretim elemanları ile öğretmenler katıldı.

Her biri üç gün süren seminerlerin ilkinde 13 -17 yaş İngilizce öğretimi konusu işlenirken, bir diğerinde ise yetişkinlerde İngilizce öğretimi ele alındı.

Oxford University Press’in öğretmen yetiştirme eğitmenlerinden Steve Darn, seminerde Oxford University Press’in kitaplarında güncellenen öğretim tekniklerini anlattı. Seminerde ayrıca öğrencilerin dil öğrenmelerini daha zevkli hale getirecek çeşitli aktiviteler de yapıldı.

Seminerin katılımcılarından UKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Eğitim Faaliyetleri Koordinatörü Gamze Atay etkinlikle ilgili “Bu seminer Oxford University Press’in kitaplarının kullanıldığı dünyanın her yerindeki okullarda dönem dönem yapılmakta olan dünyaca tanınmış bir organizasyondur. Üniversitemizde gerçekleştirilen etkinlik, katılımcılar tarafından çok faydalı bulundu” dedi.

Seminerin bitiminde Gamze Atay Oxford University Press’in eğitimcisi Steve Darn’a UKÜ adına bir teşekkür plaketi takdim etti.