UKÜ 3. Geleneksel Havalı Silahlar Şampiyonası

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Birliği tarafından düzenlenen “3. UKÜ Geleneksel Havalı Silahlar Şampiyonası”nın ödül töreni yapıldı. CIU Arena’da gerçekleştirilen ödül töreninde havalı tabanca ve tüfek atışlarında dereceye giren sporculara ve takımlara kupa ve madalyaları verildi.

Kadın ve erkek sporcuların yıldız, genç ve büyükler olmak üzere üç kategoride yarıştığı şampiyonada havalı tabanca atışlarında erkekler kategorisinde Polis Genel Müdürlüğü, kadınlar kategorisinde ise Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı kupanın sahibi oldu. Havalı tüfek atışlarında ise erkekler kategorisinde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, kadınlar kategorisinde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi birinciliği elde etti. Ödül töreninde ayrıca engelli sporcular da ödüllerini aldı.

İlginin yoğun olduğu ödül törenine UKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Adalıer, UKÜ Spor Birliği Başkanı Erinç Aydınova, kulüp başkanları ve sporcular ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan UKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Adalıer, UKÜ’nün, akademik başarısının yanında toplumsal duyarlılık projeleriyle de toplumdan kazandığını yine topluma vermeyi sürdürdüğünü söyledi. Adalıer, Üniversite’nin bu ilkeyle yola çıktığını, bu ve buna benzer etkinlikleri sürekli hale getirdiğini belirtti. Bu yıl önceki turnuvalara göre bir farklılık yaratıldığını da kaydeden Adalıer, ilk kez engelli sporcuların da turnuvada yer aldığını ifade ederek “İstedik ki engelli dostlarımızın başarısını herkes duysun. Engellilere imkan sağlanır ve fırsat verilirse sağlam bireyler kadar azimli olduklarını bu turnuva ile gördük.” diye konuştu.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi “3. Geleneksel Havalı Silahlar Şampiyonası”nda elde edilen sonuçlara göre ödül alan sporcular ve takımlar şöyle:

Havalı Tüfek atışlarında ödül alan takımlar; Erkekler kategorisinde 1.Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı 1690 puan, 2.Alayköy Avcılık, Atıcılık Kulübü 1617 puan, 3.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 1580 puan; Kadınlar kategorisinde 1.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 1100 puan, 2.Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı 1086 puan, 3.Göçmenköy Avcılık, Atıcılık Kulübü 1034 puan. Ferdi sıralamalarda ise Büyük Erkekler’de 1. Mustafa Aydemir (Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı), 2. Serkan Avseven (Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı), 3. Mehmet Olgun (Lefkoşa Avcılık, Atıcılık); Büyük Kadınlar kategorisinde 1. Pınar Şaşmaz (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi), 2. Ece Çetiner (Güvenlik Kuvvetliği Komutanlığı), 3. Funda Avşar (Levent Avcılık, Atıcılık); Genç Erkekler 1. Fevzi Havutçu (Alayköy Avcılık, Atıcılık), 2. Hamza Kır (Alayköy Avcılık, Atıcılık), 3. Akif Sarıkaya (Alayköy Avcılık, Atıcılık), Genç Kadınlar 1. Sevay Şaşmaz (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi), 2. Fatoş Ertuğrul (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi), 3. Aycan Yücel (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi).

Havalı Tabanca takımsal sıralamalarında ise ödül dağılımları şöyle: Erkekler kategorisinde 1. Polis Genel Müdürlüğü 1645 puan, 2. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 1622 puan, 3. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı 1607 puan. Kadınlar kategorisinde 1. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı 1061 puan, 2. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 974 puan, 3. Levent Avcılık, Atıcılık Kulübü 865 puan. Ferdi sıralamalarda Büyük Erkekler kategorisinde 1. Necip Fidan (Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı), 2. Yusuf Avcı (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi), 3. Hüseyin Mıstıkoğlu (Polis Genel Müdürlüğü). Büyük Kadınlar kategorisinde 1. Lütfiye Engin Deniz (Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı), 2. Sevim Olgun (Lefkoşa Avcılık, Atıcılık), 3.Güleser Karam (Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı). Genç Erkekler’de 1. Cemal Ağaoğlu (Göçmenköy Avcılık, Atıcılık), 2. Eren Uğursan (Göçmenköy Avcılık, Atıcılık), 3. Bertuğ Tekakpınar (Lefkoşa Avcılık, Atıcılık). Genç Kadınlar kategorisinde 1. Cemre Avcı (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi), Yıldızlar Ferdi’de 1. Osman Kofalı (Göçmenköy Avcılık Atıcılık), 2. Hasan Çavuşoğlu (Göçmenköy Avcılık Atıcılık).

Engelliler Havalı Silahlar kategorisinde ise ödül alan sporcular Orkun Bozkurt, Ömer Hamidan ve Nusret Soyumert oldu.

UKÜ 3. Geleneksel Havalı Silahlar Şampiyonası