Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (UKÜSEM) düzenlediği eğitim programlarıyla tüm alanlarda kamu, özel sektör ve topluma hizmet vermeye devam ediyor. Güz döneminde açtığı İtalyanca 1. Kur, Osmanlıca Dil Sertifika Programı, AutoCAD ve ideCAD kurslarını başarıyla tamamlayan UKÜSEM, Bahar döneminde de çok çeşitli alanlarda eğitim programları açıyor.

UKÜSEM Müdürü ve UKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Adalıer, 2011-2012 Akademik Yılı Bahar döneminde açmayı planladıkları eğitim programlarını şu şekilde sıraladı: “İtalyanca 2. Kur, SPSS, Anlaşmazlık Çözümü Müzakere ve Akran Arabuluculuğu, Etkili ve Hızlı Okuma, Eğitim Yöneticilerinde Bireysel Eğitim Programlarının Denetlenmesi, Stresle Başa Çıkma, Girişimcilik, Beden Dili, Motivasyon.”

UKÜSEM’in deneyimli, eğitici kadrosu ile ülke kalkınmasında üzerlerine düşen görevi başarıyla sürdürdüklerini ifade eden Adalıer, düzenledikleri eğitim programları ile toplumun sürekli eğitim ihtiyacını karşılamakla birlikte bireylerin değişen dünya koşullarında başarıya ulaşmalarına katkı sağlayabilecek, kariyer ve kişisel gelişimlerini destekleyen öğrenme seçenekleri sunduklarını belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Adalıer, 2011–2012 Akademik Yılı Bahar döneminde açmayı planladıkları eğitim programlarına katılmak isteyenlerin bilgi alabilmeleri için üniversite ile temasa geçmeleri gerektiğini söyledi. Adalıer, ilgilenenlerin ayrıntılı bilgiyi UKÜSEM’in 6711111 (dahili 2070) numaralı telefonundan veya “ukusem@ciu.edu.tr” elektronik posta adresinden alabileceklerini bildirdi.