Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 2011–2012 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni bugün saat 19:00’da yapılıyor. Törende 470 öğrenciye diplomaları verilecek.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 2011–2012 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni Üniversite’nin Haspolat yerleşkesinde bulunan Amfi Tiyatro’da bugün saat 19.00’da başlayacak. Mezuniyet töreninde Eğitim, Fen- Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, İletişim ve Mühendislik Fakülteleri’nden lisans; Turizm ve Otel İşletmeciliği, Uygulamalı Bilimler ve Meslek Yüksekokulları’ndan önlisans, Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’nden de yüksek lisans olmak üzere toplam 470 öğrenci diplomalarını alacak.

Bayrak Radyo Televizyonu’ndan da canlı olarak yayınlanacak törene; Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Mehmet Daysal, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak ve üst düzey devlet yetkilileri katılacak.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen’in açış konuşması ile başlayacak törende mezun öğrenciler adına Türkçe ve İngilizce konuşmalar yapılacak. Tören, konuşmaların ardından mezun olmaya hak kazanan öğrencilere diplomalarının verilmesi ve havai fişek gösterisi ile devam edecek.  2011–2012 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni daha sonra Üniversite kampüsünde canlı müzik eşliğinde geleneksel olarak düzenlenen mezuniyet kokteyli ile son bulacak.