Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde her yaş grubunun katılabileceği “Yaz Yüzme Okulu” açıldı. UKÜ Spor Koordinatörlüğü tarafından CIU Arena’da başlatılan “Yaz Yüzme Okulu” kurslarına kayıtlar başladı. Deneyimli eğitmenler tarafından verilecek derslerin sonunda başarılı olan yüzücülere sertifika verilecek.

Hem tatillerini değerlendirmek hem de spor yapmalarına olanak sağlamak amacıyla küçük yaştakiler de dahil tüm yaş gurupları için açılan “Yaz Yüzme Okulu”nda dersler Cumartesi dahil haftanın 6 günü deneyimli eğitmenler tarafından yürütülecek.

“Herkes gelip görmeli”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş, Kuzey Kıbrıs’ın en modern spor tesisi CIU Arena’da halka en iyi hizmeti vermeyi amaçladıklarını belirterek “Herkesi bir gün gelip tesislerimizi görmeye bekliyoruz.” dedi. Kayaş “Yaz Yüzme Okulu” derslerinin verileceği kapalı yüzme havuzu ile ilgili de konuşarak “Havuzumuzun hijyenik tahlilleri her ay düzenli olarak üniversitemiz laboratuvarlarında yapılmakta ve raporlandırılmaktadır. Havuzumuzda her zaman can kurtaranlar görev yapmaktadır. Herhangi bir  yaralanma ve acil sağlık sorunlarına müdahale etmek için üniversitemizde sağlık görevlisi mevcuttur. Tesis dahilinde yüzme için gerekli bütün  malzemeler temin edilebilmektedir.” diye konuştu.

Kayıtların başladığı “Yaz Yüzme Okulu”na katılmak isteyenler detaylı bilgiyi CIU Arena’nın 671 11 11 (dahili 2970) numaralı telefonundan alabilecek.