Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin KKTC liselerinden mezun KKTC ve T.C. vatandaşı öğrencilere yönelik düzenlediği “Burs Sıralama Sınavı”nın sonuçları belli oldu.

Haspolat Kampüsü’nde 2 Haziran’da gerçekleştirilen sınava 511 öğrencinin katıldığı bilgisini veren UKÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü, sınav sonucunda sınava giren her öğrencinin % 50, % 75 veya %100 oranında burs elde ettiğini de açıkladı. Sınavdaki başarı durumuna göre burs hakkı kazanan öğrenciler sınav sonuçlarına www.ciu.edu.tr  internet adresinden ulaşabilecek. Adayların puan, burs oranı ve kayıt hakkı kazandığı programla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilmesi için sayfa üzerinde bulunan sorgu ekranına KKTC kimlik numaralarını girmeleri yeterli olacak.

UKÜ burs sıralama sınavını kazanan KKTC liselerinden mezun KKTC ve T.C. vatandaşı öğrenciler, kayıtlarını UKÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak yaptırabilecek. Kayıt için, lise diplomasının aslı ve beş fotokopisi, KKTC kimlik kartının aslı ve iki fotokopisi, 12 vesikalık fotoğraf, muhtardan ikametgah belgesi ile emniyetten sicil belgesi gerekmekte.