Eğitim Fakültesi öğrencileri hayvanların doğal yaşamına ve doğanın kirlenmesine dikkat çekmek amacıyla “Hayvanlar Karnavalı Kıbrıs’ta” isimli bir oyun sahneye koydu. Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü ile Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin yer aldığı oyun UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda sahnelendi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ferda Öztürk’ün yürüttüğü “Hayvanlar Karnavalı Kıbrıs’ta” isimli oyuna ilgi yoğun oldu. Dr. Ferda Öztürk, oyunun öncesinde açıklamalarda bulunarak söz konusu oyunu uzun emekler sonucunda sahneye koyduklarını belirtti. Öztürk, gösterinin amacının ormanlardaki kirliliğe ve hayvanların hangi doğa şartları altında yaşam savaşı verdiklerine dikkat çekmek olduğunu söyledi. 75 kişilik bir öğrenci grubuyla çalıştıklarını aktaran Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ferda Öztürk gösteri müziğinden sahne dekoruna, öğrencilerin kostümlerinden performanslara her şeyi en ince ayrıntısına kadar özenle hazırladıklarını belirtti.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Hayvanlar Karnavalı Kıbrıs’ta” oyunundan önce Dr. Ferda Öztürk kısa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından etkinliğin hazırlık aşamasına ilişkin bir de film gösterildi. Aslan Kral’ın sahneye gelişiyle başlayan oyun tavuklar ve horozları canlandıran karakterlerin dansıyla sürdü. Atlar, kaplumbağalar, filler, kangurular ve kuşların da canlandırıldığı “Hayvanlar Karnavalı Kıbrıs’ta” oyunu seyirciden büyük beğeni topladı ve ayakta alkışlandı.

HABER: ALPER BAYRAKTAR