UKÜ Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş: Amaç şampiyonolmak değil, şampiyonlukları korumak

Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hentbol takımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

UKÜ Hentbol Takımı’nın 2009 yılında kurulduğunu ve iki sezonu geride bıraktıklarını belirten Tarkan Kayaş bu iki yılda iki kez genç erkekler, iki kez de büyük erkekler kategorisinde şampiyon olduklarını kaydetti.

Bu yıl UKÜ Yıldız Hentbol Kadın Takımı’nın hem yıldızlar  liginde, hem de genç ve büyükler liginde yarıştığını kaydeden Tarkan Kayaş, takımın 1995-1996-1997 doğumlu oyunculardan oluştuğunu ve büyükler liginde bu oyuncuların 15 yaş büyüklerle mücadele ederek büyük başarı sağladıklarını söyledi. Takımın her yıl mutlaka ilk 3’e girdiğini söyleyen Kayaş “Gelecekte bu takım bize uzun yıllar unutulmayacak arka arkaya şampiyonluklar getirecek.” dedi.

“Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin adını öyle bir duyurduk ki bizi hentbol liglerinde 20 yıldan beri var olan takımlarla denk görüyorlar” diyen UKÜ Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş, şu anda hentbol denildiğinde büyük kulüplerle birlikte Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi takımının da adının geçtiğini ve diğer takımların 20 yılda yaptıklarını sadece iki yılda başardıklarını belirtti. “Eskiden biz oyuncu bulmak için uğraşıyorduk ama artık oyuncular bizi buluyor ve takımda oynamak istediklerini söylüyorlar” diyen Kayaş, hedeflerinin Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kültüründe yetişmiş oyuncuları bünyelerine kazandırmak olduğunu da söyledi.

Takımı gençleştirmedeki en büyük amaçlarının ise antrenmanlara olan katılımı arttırmak olduğunu kaydeden Tarkan Kayaş “Geçmişte yetişkinlerle çalıştığımız için antrenmanları istediğimiz sıklıkta ve zamanlarda yapamıyorduk, fakat şimdi gençlerle çalıştığımız için daha rahat hareket edebiliyoruz. Çünkü oyuncularımız hep öğrenci ve okul saatleri hep belli, bu bizim için çok iyi bir olay, kendimizi daha çok antrenmanlara verebiliyoruz” dedi.

Takımın hazırlık döneminde haftanın 5 günü çalıştığını da aktaran Tarkan Kayaş CIU Arena’nın tüm imkanlarından faydalandıklarını belirtti.

Kayaş, son olarak mayıs ayında başlayacak KKTC Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Üniversiteler Arası Hentbol Turnuvası’nda hedeflerinin her zaman hem kadınlarda hem de erkeklerde şampiyonluk olduğunu söyledi.

HABER: EREN ŞİŞİK