UKÜ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programından Kadınlara Özel Etkinlik

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Meslek Yüksekokulu, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar” günü kapsamında özel etkinlik düzenledi.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri programı olarak üniversitenin kadın çalışanlarına yönelik çeşitli güzellik ve bakım uygulamaları yapıldı.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Program Sorumlusu Öğretim Görevlisi Vali Gjinali, etkinliğin üniversitenin kadın akademisyen ve personeline yönelik olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısı ile düzenlendiğini belirterek etkinliğe yoğun bir talep olmasının kendilerini memnun ettiğini kaydetti.

Vali Gjinali etkinliğin bir kutlama kapsamında gerçekleştirilmesi yanı sıra Bölüm öğrencilerinin topluma hizmet anlamında sosyal sorumluluk duygularının geliştirilmesi amacıyla da düzenlendiğini aktararak, “Öğrencilerimizin alanında uzman kişiler olmaları yanı sıra sosyal sorumluluk bilincine sahip bireyler olmaları bizim için önemli” ifadesini kullandı.

Programın bu tür günlere özel olarak her yıl olduğu gibi etkinlikler planlayıp kişilere hizmet verdiklerini hatırlatan Gjinali, her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinlikte farklı uygulamalar seçtiklerini de dile getirdi.

Cilt bakımı, fön, maşa, manikür, oje sürümü gibi uygulamaların yapıldığı etkinlik, UKÜ’lü akademisyen ve çalışanlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.