UKÜ 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi Öğrenci Karşılama ve Oryantasyon Günleri Başlıyor

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’ne (ÖGDM) bağlı Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü tarafından 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi Öğrenci Karşılama ve Oryantasyon Günleri 12 Şubat’ta başladı.

Üniversiteye ilk kez kayıt yaptıracak öğrencilere, üniversite yaşamını ve Kuzey Kıbrıs’ı tanıtmak amacıyla düzenlenen UKÜ Oryantasyon Günleri, 12 Şubat ile 15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Öğrencilerin, Ercan Havaalanı’nda karşılanmaları ile başlayacak olan UKÜ Oryantasyon Günleri; kültürel şehir turları, üniversite olanaklarının tanıtımı, bilgilendirme toplantıları ve eğlenceli etkinliklerle devam edecek.

Oryantasyon Günleri kapsamında UKÜ, 3. dünya ülkelerinden gelen öğrencilerine, sunduğu kaliteli eğitimi tanıtırken, ilk defa kayıt yaptıran öğrencilerine de öğrenim gördükleri ülkeyi ve kültürü yakından tanıma fırsatı sunacak.

Oryantasyon günleri kapsamında, 18-21 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkileşimli ders kayıtlarından sonra, 21 Şubat’ta, yeni kayıt olan öğrencilere yönelik kampüs turu ve oryantasyon sunumu yapılacak.

Öğrenciler, ÖGDM tarafından, 21 Şubat Lefkoşa, 29 Şubat Girne ve 7 Mart’ta ise Gazimağusa’ya yönelik düzenlenen kent turlarına katılabilecekler.

Bu organizasyonla öğrenciler, 5-6 Mart tarihlerinde üniversite bünyesinde yapılacak öğrenci kulüpleri şenliğine katılma şansı elde ederken, her Pazartesi ve Perşembe günlerinde kampüs içerisinde yer alan UKÜ Cep Sineması’nda düzenlenecek film gecesine de katılabilecekler.

ÖGDM Müdürü Gamze Atay, Oryantasyon Günleri kapsamında düzenlenecek etkinliklerle amaçlarının, üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin eğitim hayatlarına iyi bir motivasyonla başlamaları sağlamak olduğunu belirtti.