UKÜ 2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Mezuniyet Töreni Yapıldı

İstikrarlı bir şekilde 23 yıldır büyümeye devam eden ve coğrafyanın önemli yükseköğretim kurumlarından biri konumuna gelen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 2019-2020 Akademik Yılı Güz döneminde toplam 250 yüksek lisans ve doktora mezunu vererek, mezun sayısını 15 binin üzerine çıkardı.

UKÜ Çevik Uraz Merkezi, Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen; UKÜ Yönetimi, Fakülte Dekanları, Yüksekokul ile Enstitü Müdürleri ve öğretim üyelerinin hazır bulunduğu törene,  mezunlar ve aileleri yüksek bir katılım göstererek bol bol mezuniyet fotoğrafı çektirdiler.

Güz Dönemi Mezuniyet Töreni açılışında konuşan UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, üniversitenin farklı programlarından mezun gençlerin sevinçlerini paylaştıklarını belirterek, “Onları gururla uğurlamak için bir aradayız” ifadesini kullandı.

Toplam mezun sayısının 15 bini aştığına dikkat çeken Prof. Dr. Nadiri, “Üniversitemiz 2019-2020 akademik yılında Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi gibi iki yeni fakültenin kuruluşunu da tamamlayarak, öğrenci kabulüne başladı. UKÜ 200’ü aşkın alanda ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini veren kapsamlı bir üniversite olarak yoluna devam etmektedir” dedi.

Prof. Dr. Nadiri, lisansüstü programlarındaki artışın yanında lisansüstü programlara yönelik talepte de ciddi bir artış söz konusu olduğunun kaydederek, üniversitenin sadece ülkenin değil bölgenin ve dünyanın çeşitli ülkelerine eğitim ve bilim insanları yetiştiren önemli bir bilim merkezi olduğunun altını çizdi.

Konuşmasında mezunlara da seslenen Rektör Nadiri, “Hak etmiş olduğunuz Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi diploması, sizlerin farklı kültürleri tecrübe ederek, bilgi ve becerilerinizi geliştirmek suretiyle bundan sonraki kariyer yolculuğunuza tam olarak hazır olduğunuzu göstermektedir” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Nadiri, mezunların görev alacakları sektörde dinamik, üretken ve yaratıcı yeni üyeler olarak, kariyer basamaklarını hızla tırmanacaklarına inandığını belirterek, “Gelecekteki başarı hikâyeniz size nereye götürürse götürsün, her geçen gün büyüyen mezunlar ailemizin bir parçası olarak bizlerle irtibatta kalmanızı diliyorum” dedi.

Cyprus International University You Tube kanalından canlı olarak da izlenebilen UKÜ Lisansüstü Mezuniyet Töreni, diplomaların takdimi sonrasında mezunların kep atma ve toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.