UKÜ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Kulübü Öğrencileri Tanman Reklam Ajansını Ziyaret Etti

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Kulübü, Tanman Reklam Ajansı’na teknik gezi düzenledi.

UKÜ İletişim Fakültesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Kulübü Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Galip E. Erdil, bu etkinliği, derslerde anlatılan teorik bilgileri öğrencilere uygulamalı olarak göstermek amacıyla düzenlediklerini kaydetti.

Yrd. Doç. Dr. Erdil, ülkemizde yerli ve yabancı firma sayısının her geçen gün arttığını ifade ederek, bu durumun sıkı bir rekabet ortamı yarattığını dile getirdi. Piyasada rekabet edebilmenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Erdil, “Bu nedenle öğrencilerimizin, yaratıcı reklam önerisi ve reklam panosu üretiminde kullanılan teknoloji ve malzemelerin neler olduğunu yerinde görüp, incelemeleri, oldukça önemliydi. Bunu sağlamak için söz konusu teknik geziyi gerçekleştirdik” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Erdil, Tanman Reklam Ajansı’na düzenledikleri teknik gezi sırasında öğrencilerin, reklamcılık alanının uzmanlarından yerinde bilgi alma şansı yakaladıklarını da aktararak, bu etkinlik sayesinde bizler de öğrencilerimizin mesleki kariyerlerine katkıda bulunma şansı yakaladık.” ifadesini kullandı.