UKÜ GSTMF Atilla Yücel Eskiz Yarışması Sonuçlandı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (GSTMF) Öğrenci Kişisel Gelişim Etkinliği Komitesi tarafından düzenlenen “Tarihi ve Modern Yaşam Alanları”nı konu alan “Atilla Yücel Eskiz Yarışması” jüri değerlendirmesi sonuçlandı.

Yarışmada, Chigoziem Odumagun birincilik, Yelçin Yavuz ikincilik ve Selen Paşmakcıoğlu üçüncülük derecesinin sahibi oldu. Mustafa Kalaycı, Emirhan Göktaş, Zeki Batuhan Baran, Gürpınar Olay ve Mesut Tutsak ise jüri tarafından mansiyon ödülüne layık görüldü.

GSTMF Dekan Vekili Prof. Dr. Nezih Ayıran ve öğretim görevlileri Didem Çelik Bay, Meray Taluğ, Zeref Birsel ve Vildan Açan’dan oluşan jüri, 126 katılımdan 73 tanesinin geçerli kabul ederek sergilenmesine onay verdi.

Etkinlikte, Doç. Dr. Elif Songür Dağ, Yrd. Doç. Dr. Parastoo Pourvahidi ve Dr. Gültekin Çizgen Öğrenci Kişisel Gelişim Etkinliği Komitesi Danışmanı olarak yer alırken; Buse Atayayardımcı, Mahmut Demirtaş ve Furkan Öncü öğrenci temsilcisi olarak görev aldı.

Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Songür Dağ, etkinliğin,Türkiye’nin önde gelen mimarlık kuramcı ve uygulamacılarından olan ve 2018 yılında vefat eden Atilla Yücel’i anmak için düzenlendiğini belirterek, “Bu etkinlik vesilesiyle hocamızı anarken aynı zamanda öğrencilerimizi tarihi kent ve konut mekânlarını inceleme, bu bölgelerde tarihi dokuyu koruma, geliştirme ve yaşam alanları oluşturma konularında bilinçlendirmek istedik” şeklinde konuştu.