UKÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Bilgilendirme Çalıştayı Düzenledi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümü tarafından Bilgilendirme Çalıştayı düzenlendi.

Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuşaf, etkinlikte, bölümün eğitim öğretim faaliyetlerinin ve hedeflerinin irdelendiği belirterek, “Bu kapsamda, öğrencileri ve akademisyenlerimizin etkileşiminin yüksek olduğu, verimli bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Kuşaf, çalıştayda, akreditasyon çalışmaları, eğitim kalitesini arttırabilmek adına planlanan projeler, etkinlikler, kulüp tarafından düzenlenecek seminer ve teknik geziler hakkında da öğrencilere bilgi verdi.

Çevik Uraz Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, yaşam boyu öğrenmenin gerekliliği konusuna da dikkat çeken Prof. Dr. Kuşaf, mühendislerin mezuniyet sonrasında kendilerini sürekli geliştirmeleri gerektiğini ve yenilenen teknolojilerin takipçisi olmalarının önemini vurguladı.

Etkinlik konuşmacılarından Rektör Yardımcısı ve Bölüm öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Toycan, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin akreditasyonlara verdiği öneme dikkat çekerek, öğrencileri yeni proje üretmeleri ve bu alanda düzenlenen yarışmalara katılım sağlamaları hususunda teşvik etti.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kulüp Başkanı Mumen Wehbe, kulüp hakkında bilgi verirken 2019-2020 Akademik Yılı’nda yapılması planlanan aktivitelerden de bahsetti.

Wehbe, kulübün 2019-2020 Akademik Yılı Güz döneminde Robotik Tekniği dersi kapsamında robot yarışması organize edeceğini kaydederek, dönem içerisinde; Scada Sistemlerine, Ercan Havaalanı’na, AKSA ve Teknecik Elektrik Santrallerine ve UKÜ solar sistem panellerine yönelik teknik gezi düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.