UKÜ Fotoğrafçılık Kulübü Lefkoşanın Tarihi Mekanlarından Surlariçini Ziyaret Etti

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri Lefkoşa Surlariçi’ni ziyaret etti.

UKÜ Fotoğrafçılık Kulübü Danışmanı Dr. Eda Hançer Akkor’un yönetiminde Surlariçi bölgesine gerçekleştirilen teknik gezide, öğrenciler, fotoğrafçılık tekniklerinin yanında Lefkoşa’nın tarihi mekânlarını yakından tanıma fırsatı da buldular.

Farklı bölümlerden fotoğrafa ilgi duyan öğrencilerin de katıldığı gezide Dr. Akkor tarafından öğrencilere, fotoğrafta kompozisyon, net alan derinliği, ışık ve pozlandırma gibi temel bilgiler aktarılırken, Lefkoşa Surlariçi’nin tarihi hakkında da bilgi verildi.

Akkor, geziye özellikle uluslararası öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Öğrencilerimiz, düzenlediğimiz teknik gezi sayesinde farklı kültürlere ev sahipliği yapmış Lefkoşa’nın, tarihi dokusunu yakından gözlemleme şansı buldu” dedi.

Fotoğrafçılık Kulüp Başkanı Harmony Matenga ise etkinlikte, fotoğrafçılık tekniklerini öğrenme ve uygulama şansı elde ettiklerini aktararak, hem eğitici hem de keyifli bir gezi gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Lefkoşa, Surlariçi’ne yapılan gezi sayesinde sosyalleşme şansı yakaladıklarını da kaydeden Matenga, “Bu gezi sayesinde yeni kültürler hakkında bilgi edinirken, farkı kültürlerden insanları tanıma fırsatı da yakaladık” dedi.