uku folklor edebiyat dergisi 100 sayısı kutlanıyor

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin (UKÜ) uluslararası hakemli süreli yayını folklor/edebiyat dergisinin 100. sayısı Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde (DTCF) yapılacak bir törenle kutlanıyor.

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ve Dergi Genel Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Metin Karadağ’ın da katılarak konuşma yapacağı törende, Ankara Üniversitesi yetkilileri yanı sıra Dergi yönetiminde yer alan öğretim üyeleri de hazır bulunacak.

Törende, 600 sayfalık Prof. Dr. İlhan Başgöz 100. Özel Sayısı, 100 sayının bibliyografyasını kapsayan dizin ve dergi kurucusu Metin Turan adına hazırlanan özel ek, ilk kez okuyuculara ve ilgili çevrelere sunulacak.

Ankara’daki akademik ve kültürel çevrelerin geniş katılımının beklendiği tören, internetten canlı olarak yayınlanırken, “Derginin 25 Yıllık Öyküsü” adlı multivizyon gösterisi ise törenin ardından derginin internet sitesinden izlenebilecek.

Törenle ilgili bilgi veren Dergi Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr. Metin Karadağ, Türkiye’de ve KKTC’de çok az süreli yayına nasip olan 100. sayıya erişme mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Derginin sadece UKÜ açısından değil KKTC açısından da evrensel bağlamda önemli bir tanıtım aracı ve akademik yayım olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Karadağ, tüm dünyadan akademisyenlerin yoğun ilgi gösterdikleri Derginin, 2020 yılı makale kontenjanının dolmak üzere olduğunu aktararak, planlanan hedeflere ulaşma konusunda emin adımlarla ilerlediklerini vurguladı.