UKÜ Ünlü Tiyatrocu ve Oyuncu Ayşe Kökçüyü Ağırladı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi (ÖGDM) bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı UKÜ Tiyatro Kulübü öğrencileri ünlü Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayşe Kökçü’yü konuk etti.

Televizyonun unutulmaz dizilerinden Bizimkiler’de “Nazan” rolünü oynayan Ayşe Kökçü, UKÜ Çevik Uraz Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, oyunculuk yaşamı ile ilgili tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Ayşe Kökçü, hazırlanan organizasyonda hedef kitle olan tiyatro ekibi ve uluslararası üniversite öğrencileriyle birlikte olmaktan keyif duyduğunu belirterek, 43 yıllık tiyatro ve sinema yaşamında edindiği tecrübeleri öğrencilere aktardı.

Söyleşide, İstanbul Üniversitesi Türkoloji bölümünü okuduğunu dile getiren Kökçü, İstanbul Belediye Konservatuarı’nda da tiyatro eğitimi aldığını belirtti.

Kökçü, o dönemde Melih Cevdet Anday’ın kendisinin öğretmeni olduğunu ve konservatuara girdikten sonra meslek olarak tiyatroyu seçtiğini söyleyerek, “Profesyonel olduktan sonra hayatımı tiyatro üzerine kurdum” dedi.

Bir yıl Mete İnselel ile Kabare tiyatrosu yanı sıra iki dönem de Nedim Saban Tiyatrosu’nda özel tiyatro kapsamında rol aldığın dile getiren Kökçü, daha sonra aralıksız olarak şehir tiyatrolarında çalıştığını da ifade etti.

Oyunculuk yaşamında birçok oyuncunun çalışmalarını izleyip, gözlemlediğini belirten Ayşe Kökçü “Oyunumu oynarken her zaman kendim olmaya gayret ettim ve doğal bir oyunculuk sergilemeye çalıştım” şeklinde konuştu.

Söyleşide öğrencilerin sorularını da cevaplayan Kökçü, gençlere tavsiyelerde bulunarak, sadece tiyatro alanında değil yaşamın her alanında çok çalışmak gerektiğini ifade etti.