Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile T.C. Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında, alanında uzman çok sayıda konuşmacının yer aldığı, “Algılama Yönetimi” konulu sertifika programı başladı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (UKÜSEM) tarafından organize edilen, son günlerin en çok tartışılan, güncel konularının başında yer alan “Algılama Yönetimi” konulu sertifika programının açılışı UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleştirildi. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen’in konuşmasıyla başlayan etkinliğin açılışında sırasıyla Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ve Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak da birer konuşma yaptı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen konuşmasında etkinliğin önemine vurgu yaparak Türkiye’nin önde gelen uzman ve akademisyenlerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Etkinlik çerçevesinde farklı konuların ele alınacağı sunumların her alanda olumlu katkılar sağlayacağını da belirten Yükselen, Bahçeşehir Üniversitesi’ne ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Şenay Yalçın da konuşmasında üniversitelerin dünyanın her yerinde bireylerin gelişimine katkıda bulunacağını ve topluma yarar sağlayacak çalışmalarla önem kazanacağını dile getirerek UKÜ’de gerçekleştirilen etkinliğin hem ülke kalkınmasına hem de insanlığa hizmet edeceğeni vurguladı. Yalçın, “Dünyanın heryerindeki bilimsel ve düşünsel olgunun, olayın ve gelişmenin izlenmesi, değerlendirilmesi görev ve sorumluluklarımız arasındadır. KKTC’nin yükseköğretim kurumları önemli mesafeler katetti. Zira Kıbrıs Türk toplumu kültürel ve dünya değerleriyle ölçüşen deneyimleriyle geleceğe ümitle bakmayı hakeden bir konumdadır.” dedi.

Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak ise konuşmasında Kuzey Kıbrıs yükseköğretiminin eğitime ve bilime verdiği önemden söz ederek etkinlikle ilgili temennisini şu sözlerle aktardı: “Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği sertifika programı çerçevesinde yapılacak akademik toplantıların gerek Türkiye’den gelen gerekse Kuzey Kıbrıs’taki üniversitelerimizden ve resmi kurumlarımızdan aramızda bulunan katılımcılara yapacakları çalışmalarda yarar sağlamasını diliyorum.”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Çevik Uraz Konferans Salonu’nda yapılan açılışın ardından “Algılama Yönetimi” konulu sertifika programı sırasıyla Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Çağlar’ın “Eski Bir Kavramdan Yeni Bir Konsepte Geçiş Sürecinde Akıllı Güç; Algılama Yönetimi”, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakultesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Onat’ın “Algılamada Stratejik İletişimin Dinsel ve Kültürel Boyutu”, Ankara Üniversitesi Psikiyatri Bölümü Başkanı ve Politik Psikoloji ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdulkadir Çevik’in “Önleyici Unsur Olarak Algıların Kontrolü”  ve Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Abdulkadir Varoğlu’nun “Algılama Yönetiminin Anlamsal Değişimi ve Kültürel Boyutları” başlıklı sunumlarıyla devam etti.