UKÜ Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesini Ağırladı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencilerini ağırladı. Misafir öğrenciler üniversite bünyesinde yer alan uygulama merkezi ve laboratuvarlarını yerinde inceledi.

Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri, öğretmenleri denetiminde gerçekleştirdikleri teknik gezi kapsamında; Kanser Araştırma Merkezi, Kimya, Fizik, Mikrobiyoloji ve Çevre laboratuvarlarını ziyaret ederek bu alanlar hakkında bilgi aldılar.

UKÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertan Akün, misafir öğrencilere cihazların kullanım amaç ve kapasiteleri hakkında detaylı bilgi vererek, uygulamalı olarak çalışma ortamını tanıttı.

Yrd. Doç. Dr. Akün, laboratuvarların günümüz eğitim anlayışının çok önemli bir unsuru olduğuna dikkat çekerek, “Öğrencilerimiz derslerde öğrendikleri teorik bilgileri, laboratuvarlarımızda uygulamalı olarak pekiştiriyorlar” dedi.

Bilgilendirme etabından sonra öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Akün, ardından deneysel eğitimin önemi ve deneyler esnasında uyulması gelen kurallar dizisi hakkında da öğrencilere bilgi verdi.

Yrd. Doç. Dr. Akün, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi olarak Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine teknik alanda her türlü yardıma hazır olduklarını belirterek, seçilecek bir öğrenci ekibine gerek eğitimleri kapsamında gerekse de katılacakları herhangi bir sosyal sorumluluk projesi ya da yarışma kapsamında katkı koymaya hazırız.” şeklinde konuştu.