UKÜlü Öğrenciler Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’ne (ÖGDM) bağlı Mimarlık ve İç Mimarlık Kulübü tarafından “Lösemi Hastalığıyla Farkındalık Haftası” kapsamında etkinlik düzenlendi.

Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Öztürk, düzenledikleri etkinlikte, öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla katılımcılara maske ve üzerinde “Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım” yazılı slogan pankartı dağıttıklarını kaydetti.

Amaçlarının, katılımcı öğrencilerde farkındalık yaratmak olduğunu vurgulayan Öztürk, “Öğrencilerimizin hasta olan insanların sıkıntılarını bir nebze olsun anlamalarını istedik” şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Öztürk, hastalığın kötü bir şey, hasta oldum duygusunun ise daha kötü bir şey olduğunu vurgulayarak, “Tüm bunlara farkındalık oluşturacak faaliyetlerde bulunup bilinçlenmek önemli” dedi.

Mevcut Yönetim Kurulu üyelerinin mezun olması nedeniyle yeni bir Yönetim Kurulu’na ihtiyaç duyduklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Öztürk, yapılan atamalar neticesinde İç Mimarlık Bölümü öğrencisi Cemil Yurtseven’in Kulüp Başkanı, Mimarlık Bölümü öğrencisi Ekinsu Özdemir’in ise Başkan Yardımcısı olarak göreve başladığını belirtti.

Yeni oluşturulan Kulüp Yönetim Kurulunun çok aktif olduğunu kaydeden Öztürk, “Böylesi bir etkinlik düzenledikleri için kendileriyle gurur duyuyorum. Daha güzel çalışmalara katkı yapacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Mimarlık, İç Mimarlık Kulüp öğrencilerinin “Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım” temalı çalışmalarına destek vermek amacıyla Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nezih Ayıran da etkinlikte hazır bulundu.