UKÜ Paramedik Öğrencileri Ambulans Simülatörü ile Hayat Kurtarmayı Öğreniyor

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencileri, aldıkları kaliteli eğitim ile geleceğin sağlıkçıları olma yönünde emin adımlarla ilerliyor.

UKÜ Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Feray Gökdoğan, bölüm öğrencilerine kaliteli bir akademik eğitim verildiğini belirterek, bu eğitimle Acil Sağlık Hizmetlerinde önemli bir yeri olan İlk ve Acil Yardım alanına yetkin sağlıkçılar yetiştirdiklerini kaydetti.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin KKTC’de ambulans simülatörü bulunan sayılı üniversiteler arasında olduğunu söyleyen Prof. Dr. Gökdoğan, üniversitedeki İlk ve Acil Yardım laboratuvarlarında öğrencilere, modern ve eksiksiz bir eğitim ortamı sağladıklarını ve aldıkları çağdaş eğitimle öğrencilerin iş hayatına bir adım başlayacaklarını vurguladı.

Eğitimlerde kullanılan simülatörün gerçek bir ambulanstaki gibi ses, siren ve çakar lamba sistemine sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Gökdoğan, ambulansta ilaç ve tıbbi ekipmanlar için tıbbi dolap donanımlarına sahip olduklarını da belirtti.