UKÜ Özel Adana Ekin Koleji Öğrencilerini Ağırladı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Adana Özel Ekin Koleji’ni ağırladı.

UKÜ Türkiye Tanıtım Ofisi tarafından düzenlenen etkinlikte öğrencilere, üniversitenin eğitim olanakları, burs seçenekleri ve kampüs imkânları hakkında bilgi verildi.

Kampüsü gezen misafir öğrenciler, kampüs bünyesinde yer alan derslikleri, kütüphaneyi, laboratuvarları, öğrenci çalışma ortamlarını, CIU Arena spor kompleksini ve sosyal alanları gezdikten sonra öğle yemeğinde UKÜ’lü öğrenciler ve akademisyenler ile bir araya gelerek sohbet etme fırsatı yakaladılar.

Ekin Koleji öğrencileri, UKÜ lisans ve lisansüstü eğitim olanakları hakkında bilgilendirildikten sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Majid Hashemipour tarafından “Biz Doğayız” kafeye götürülerek, sürdürülebilir kampüs projesi hakkında bilgilendirildi.

Adana Özel Ekin Koleji’nden gelen misafirlere tanıtım sunumu gerçekleştiren Türkiye Bölge Ofisleri Sorumlusu Ezgi Meşeli, bu etkinliğin öğrencilere ve öğretmenlere üniversiteyi, Kıbrıs kültürünü, Kıbrıs yemeklerini ve buradaki yaşam tarzını anlatmak amacıyla düzenlendiğini belirterek, öğrencilerinin özellikle derslik ve laboratuvarları merak ettiklerini kaydetti.

Tanıtım etkinliği Adana Özel Ekin Koleji öğrencileri ve öğretmenlerinin UKÜ Kampüsü’nde yabancı uyruklu öğrencilerle tanışıp, hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle son buldu.