UKÜ ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Güç Birliğine Gitti

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa (İÜC) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Her iki kurum arasında gerçekleştirilen imza töreninde, söz konusu protokole UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın imza koydu.

Tüm eğitim-öğretim alanlarında ortak projeler geliştirmek ve yürütmek hedefiyle imzalanan işbirliği protokolünde; ortak bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapmak amaçlanmaktadır.

Söz konusu işbirliği kapsamında eğitim ve öğretimde, yaz okulu ve diploma programları gibi ortak müfredat faaliyetleri gerçekleştirilmesi yanı sıra lisans ve lisansüstü öğrenci değişimleri konusunda da ortak bir görüşe varıldı.

İmza töreninde konuşan UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ile ortak projeler gerçekleştirecekleri için duyduğu memnuniyeti dile getirirken, İÜC Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın ise her iki kurum arasında gerçekleştirilen işbirliği protokolünün hayırlı olmasını diledi.