Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile T.C. Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında, alanında uzman çok sayıda konuşmacının yer alacağı, “algılama yönetimi” konulu sertifika programı düzenleniyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (UKÜSEM) tarafından organize edilen, son günlerin en çok tartışılan, güncel konularının başında yer alan algılama yönetimi konulu sertifika programında Türkiye’nin önde gelen uzman ve akademisyenleri sunum yapacak. Perşembe günü açılışı gerçekleştirilecek sertifika programında farklı alanlardan profesör ve uzmanlar algılama yönetimi ve bunun iletişim, siyaset, psikiyatri, uluslararası ilişkiler alanlarındaki boyutunu irdeleyecek. UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda Perşembe saat 09.30’da açış konuşmaları ile başlayacak programda UKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, T.C. Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ve Yükseköğretim Denetleme ve Akreditasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak birer konuşma yapacak. Aynı gün içerisinde Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Çağlar “Eski Bir Kavramdan Yeni Bir Konsepte Geçiş Sürecinde Akıllı Güç Algılama Yönetimi”; Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Hasan Onat “Algılamada Stratejik İletişimin Dinsel ve Kültürel Boyutu”; yine aynı üniversitenin Psikiyatri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir Çevik “Önleyici Unsur Olarak Algıların Kontrolü” ve Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Abdülkadir Varoğlu da “Algılama Yönetiminin Anlamsal Değişimi ve Kültürel Boyutları” üzerine konuşacak.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (UKÜSEM)’in düzenleyeceği sertifika programının ikinci gününde ise yine Türkiye’nin önde gelen uzman isimleri iletişim, siyaset, psikiyatri ve uluslararası ilişkilerde algılama yönetimini ele alacak. Saat 10.00’da başlayacak Cuma günkü programda Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan “Tek Yönlü Propaganda İletişim Sürecinden Çift Yönlü Algılama Yönetimi Sürecine Geçiş”; Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ercan Çitlioğlu “Siyasi Propaganda ve Algılama Yönetimi”; Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erol Göka “Türklerin Toplumsal Psikolojisi ve Algılama”; Kurumsal Yönetim Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Cengiz Tavukçuoğlu “Sert Gücün Yumuşak Güce Dönüşmesinde Algılama Yönetimi” ve son olarak Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Hasan Köni “Case Study: Savaşı Haklı Çıkarma Unsuru Olarak Algılama Yönetimi (Irak Savaşı)” konularında sunum yapacak.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 2 gün sürecek “Algılama Yönetimi” konulu sertifika programına katılacaklara program sonunda UKÜ-Bahçeşehir Üniversitesi

onaylı sertifikaları verilecek. UKÜSEM’in düzenleyeceği ve 2 Mayıs Perşembe günü başlayacak sertifika programına katılmak isteyenler 6711111 numaralı telefon ve 2070 dahili hattından programla ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilecekler.