UKÜlü Öğrenciler Lefkoşa Türk Belediyesine Teknik Gezi Gerçekleştirdi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı (İSG) tarafından öğrencilerin akademik gelişimlerine katkı sağlamak ve derslerde edindikleri teorik bilgileri güçlendirmek amacıyla Lefkoşa Türk Belediyesi’ne yönelik teknik gezi düzenlendi.

İSG Programı Öğretim Görevlisi Azim Yıldız, özel ve kamu kuruluşlarındaki iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet verecek olan program öğrencilerinin, iş kazalarını en aza indirme konusunda atılan adımları yerinde incelemeleri amacıyla teknik ziyareti düzenlediklerini açıkladı.

Günümüzde iş kazalarının tüm ülkelerin ortak ve büyük bir problemi olduğuna dikkat çeken Azim Yıldız, “Bu kazaları en aza indirmek, her alanda alınacak tedbirlerle mümkün olabilir” şeklinde konuştu. Yıldız, nüfusun hızla artması, teknolojinin gelişmesi ve sanayi kuruluşlarının günden güne artış göstermesiyle iş kazalarının da artış gösterdiğinin altını çizdi.

Azim Yıldız, Lefkoşa Belediyesi’ne yönelik düzenlenen teknik gezide acil durum plan geliştirilmesi, risk değerlendirmeleri ve ofis ortamında oluşabilecek iş kazalarını hakkında incelemelerde bulunduklarını dile getirdi.

Öğrencilerin meslek hastalıkları hakkında da bilgi edindiklerini kaydeden Yıldız, teknik gezinin öğrenciler açısından çok faydalı bir ziyaret olduğunu da ifade etti.