UKÜde Atıcılar Cumhuriyet Kupası İçin Yarışacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Atıcılık Federasyonu’nun 2019 Faaliyet programı çerçevesinde yer alan Havalı Silahlar 2019 Cumhuriyet Kupası müsabakası CIU Arena Spor Kompleksi Havalı Silahlar Atış Poligonu’nda 2-3 Kasım tarihlerinde yapılıyor.

Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu (International Shooting Sport Federation) kurallarının geçerli olduğu müsabaka, sabah saat 09.00’da başlayacak.

UKÜ Spor Kulübü – Levent Avcılık Atıcılık Kulübü, Polis Genel Müdürlüğü ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere toplam dört takım iki gün boyunca kıyasıya yarışacak. Düzenlenen müsabakada ayrıca UKÜ-Levent Havalı Silahlar takımı bünyesinde yer alan paralimpik sporcular da yarışmada hazır bulunacak.

Müsabakaların ilk gününde takımlar havalı tabanca, ikinci gününde ise havalı tüfek klasmanında yarışacak.

UKÜ Spor Kulübü ve Levent Avcılık Atıcılık Takım Sorumlusu Gülhan Mertcanoğlu, bugün UKÜ ve Levent Avcılık Atıcılık Kulübü’nün toplamda 50’ye yakın sporcusu olduğunu dikkat çekerek, her birinin disiplinli ve çalışkan birer sporcu olduklarını açıkladı.

Mercanoğlu, bu yıl gerçekleşen yarışmalarda birçok başarı elde ettiklerini aktararak, bu yarışmada da başarılı olacaklarına inanç belirtti. UKÜ’nün zengin altyapısı ile Cumhuriyet Kupası’na ev sahipliği yapmaktan memnun olacaklarını dile getiren Gülhan Mertcanoğlu, müsabakada yer alacak tüm yarışmacılara başarılar diledi.