UKÜ Türkiye Barolar Birliğinin Kıbrıs'ta Son Söz Temalı Panelinde Yer Alacak

Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından 20-21 Eylül tarihlerinde Ankara’da “Kıbrıs’ta Son Söz” başlıklı panel düzenlenecek.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, etkinliğin ilk oturumu olan “Kıbrıs Müzakere Süreci ve Öngörülen Federal Ortaklık Hedefinin Gerçekleştirilememe Nedenleri”  başlıklı panelinde oturum başkanı olarak katılacak.

Ankara, Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinliğin açılış töreninde, T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, T.C. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy konuşmacı olarak yer alacak.

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin panel başkanlığı yanı sıra UKÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çağlar Özel, UKÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Basa da etkinlikte panel başkanlığı görevinde bulunacaklar.

“Kıbrıs’ta Son Söz” başlıklı etkinlikte UKÜ Öğretim Görevlisi Necdet Pamir ise “Doğu Akdeniz’de Hidrokarbon Keşifleri ve Çalışmaları” adlı panelde panelist olarak konuşma yapacak.