Mesleki Gelişim Sertifika Programları UKÜnün Ev Sahipliğinde Devam Ediyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile TC Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği antlaşması çerçevesinde düzenlenen Mesleki Gelişim Sertifika Programları Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin (UKÜ) ev sahipliğinde devam ediyor.

Öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimi üzerinde çok önemli katkılar sağlayacak, eğitimcinin eğitimi kapsamında düzenlenen ve uluslararası akreditasyona sahip Mesleki Gelişim Sertifika Programları, 13 Eylül Cuma günü son bulacak.

Öğretmenler tarafından yoğun ilgi gören Mesleki Gelişim Sertifika Programları’nda KKTC okullarından yaklaşık 400 öğretmen eğitim alıyor. Program kapsamında 51 eğitmen tarafından verilen  Oryantiring, Doğa Yürüyüşü, Eğitimde Drama, Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB), Türkçe, Grafik ve Animasyon olmak üzere 6 farklı konuda eğitim veriliyor.

UKÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Mesleki Gelişim Sertifika Program kursları her gün saat 09:00’dan 15:00’e kadar devam ediyor. Cuma günü tamamlanacak olan kurslar sonrasında yapılacak sınavlarda başarılı olan katılımcılara sertifikaları takdim edilecek.

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, böylesi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan ve destek vermekten duydukları memnuniyeti aktararak, değişen dünya koşullarında yenilikler yaratabilecek, teknolojinin nimetlerinden yararlanabilen eğitimciler yetiştirmenin önemine vurgu yaptı.