UGEBAK

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin ev sahipliğinde “II. Uluslararası Geleceğin Eğitimine Bakış (UGEBAK) 2019” adlı konferans düzenleniyor.

UKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı ve Konferans Genel Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın,  UKÜ ev sahipliğinde düzenlenecek olan UGEBAK 2019 konferansının 25-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceğini bildirdi.

Yalın, konferansın Onursal Başkanının UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin olduğunu belirterek konferansa uluslararası ve ulusal katılımcıların yapacağı sunumlar yanında öğretmenlere yönelik atölye çalışmaları ve seminerler düzenleyeceklerini belirtti.

UGEBAK’ın bu yılki ana temasının “Eğitimde Sürdürülebilir Kalite” olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yalın, davetli konuşmacıların katılımıyla bu temaya uygun, panel ve çalıştayların da düzenleneceğini açıkladı.

Yalın, konferans kapsamında eğitim bilimleri alanında çalışan bilim insanlarının uluslararası ortamda buluşmalarını, yeni bilgi ve düşünceler ile son yapılan araştırma bulgularını paylaşarak, sorunları tartışmalarını ve alana yeni katkılar getirmelerini amaçladıklarını kaydetti. Ayrıca, konferansın çeşitli bilimsel ve sosyal etkinliklerle zenginleştirileceğini de ifade eden Prof. Dr. Yalın, katılımcıların verimli bir bilimsel etkinlik yaşamasını dilediğini vurguladı.

Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın,  konferans hakkında ayrıntılı bilgiye  http://www.ciu.edu.tr/icopfe2019 web sitesi adresi üzerinden erişilebileceğini ifade etti.