Havalı Silahlar 2019 Meclis Başkanlığı Kupası UKÜ Arenada Gerçekleşti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Atıcılık Federasyonu’nun 2019 Faaliyet programı çerçevesinde yer alan Havalı Silahlar 2019 Meclis Başkanlığı Kupası UKÜ Arena Spor Kompleksi Havalı Silahlar Atış Poligonu’nda gerçekleşti.

Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu (International Shooting Sport Federation) kurallarının geçerli olduğu müsabakalarda 21 havalı tabanca ve 23 havalı tüfek yarışmacısı, toplam 44 sporcu iki gün boyunca kıyasıya yarıştı.

Müsabakaların ilk gününde havalı tabanca klasmanında, Tabanca Erkekler’de Polis Genel Müdürlüğü adına Hüseyin Mıstıkoğlu birincilik derecesi elde etti. Tabanca Kadınlar’da ise Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı adına Güleser Arslan birinci oldu.

UKÜ Arena Spor Kompleksi Havalı Atış Poligonu’nda ikinci gün gerçekleştirilen havalı tüfek klasmanında ise Tüfek Erkekler’de Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı adına Tolgay Boyacıoğlu, Tüfek Kadınlar’da ise Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı adına yarışan Ece Çetinler birincilik elde etti.

Müsabakalarda derece alan atıcı sporcular:

TÜFEK BÜYÜK ERKEK:
1- Tolgay Boyacıoğlu (Güv.K.K’lığı)

2- Eray Karacamert (Güv.K.K’lığı)

3- Arif Sarıkaya (Alayköy A.A.K)

 

TÜFEK GENÇ ERKEK:

1-Berke Boyacıoğlu (UKÜ Spor K. D.)

2-Onur Ulaş (Alayköy A.A.K)

 

TÜFEK BÜYÜK BAYAN:

1- Ece Çetinler (Güv.K.K’lığı)
2- Selda Özdilek (Güv.K.K’lığı)
3- Sena Dinçer (Levent A.A.K)

 

TÜFEK GENÇ BAYAN:

1-Ayşe Atmaca (Levent A.A.K)

2-Melisa Mauye (Levent A.A.K)

 

MİNİK KADIN TÜFEK:

1-Ela Benli ( UKÜ Spor K.D)

2-Sevim D. Özdilek ( Levent A.A.K)

 

TABANCA BÜYÜK ERKEK:
1- Hüseyin Mıstıkoğlu (Polis Genel Müdürlüğü)

2- Aykut Çavuşoğlu (Polis Genel Müdürlüğü)

3- Mehmet Çolakoğlu (Güv.K.K’lığı)

 

TABANCA GENÇ ERKEK

1-Tamer Soykan (Alayköy A.A.K)

 

TABANCA BÜYÜK BAYAN:

1- Güleser Arslan (Güv.K.K’lığı)
2- Jale Rüzgar (UKÜ Spor K.D )

3- Münevver Sakar (UKÜ Spor K.D)

 

TABANCA GENÇ BAYAN:

1-Emine Yontucu (UKÜ Spor K.D)

2-Seher Yasak (Levent A.A.K)

3-Ayşe Atmaca (Levent A.A.K)

 

KULÜPLER:

TABANCA BAYAN TAKIMI

1- GÜVENLİK KUV. K’LIĞI  

2- UKÜ SPOR K.D

3- LEVENT A.A.K

 

TÜFEK BAYAN TAKIMI

1-GÜVENLİK KUV.K’LIĞI  

2-LEVENT A.A.K

3-UKÜ SPOR K.D

 

TABANCA PARALİMPİK

Ömer BULDUK ( Büyük Erkek LEVENT A.A.K)

Pınar YAĞMUR ( Büyük Bayan LEVENT A.A.K)

Günay KİBRİT ( Büyük Erkek UKÜ SPOR K.D)

 

TÜFEK PARALİMPİK

Emine BOZKURT (Büyük Bayan Levent A.A.K)

Ahmet B. ALPUN (Büyük Erkek UKÜ SPOR K.D)

Besim ZAFERSOY (Büyük Erkek UKÜ SPOR K.D)

Orkun BOZKURT (Büyük Erkek UKÜ SPOR K.D)