DCIM103MEDIADJI_0180.JPG

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), uluslararası akreditasyon kurumlarınca akredite edilmiş uluslararası standartlarındaki eğitim modeli, 109 farklı ülkeden öğrencisiyle oluşturduğu çok kültürlü yapısı ve üniversitelerin en önemli misyonlarından olan bilimsel çalışmaları ile bölgenin lider yükseköğretim kurumlarındandır.

UKÜ Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre; Üniversite 2018-2019 Akademik yılında 115 bilimsel toplantı, 25 kültürel konferans ve 30 sergi düzenlerken, yurtiçi ve yurtdışından alanlarında uzman 61 konuşmacıyı ağırladı.

Ayrıca 2018-2019 Akademik Yılı yayınları değerlendirildiğinde, UKÜ bünyesinde bulunan öğretim üyeleri tarafından 18 ulusal kitap, 7 uluslararası kitap, 28 ulusal kitapta bölüm yazarlığı ve 6 uluslararası kitapta bölüm yazarlığı yapıldığı da belirtildi.

UKÜ akademisyenlerinin SCI, SSCI, AHCI, SCI-Expanded ve diğer uluslararası dizinlerde taranan toplam 171 uluslararası makale ile 37 ulusal makalenin yine 2018-2019 Akademik yılı süresince yayınlandığı da açıklandı. Uluslararası kongrelerde 124, ulusal kongrelerde ise 56 bildiri sunulup, bu bildirilerin kongre bildiri kitaplarında yayınlandığı da aktarıldı.

UKÜ Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bilimsel, ekonomik ve topluma faydası olan yenilikçi çalışmaların yapılması için büyük, orta, küçük ölçekli yürütülen 4 ulusal proje ile 1 uluslararası projenin tamamlandığını, 14 projenin ise devam ettiği bilgisini verdi. Akademik çalışmalar kapsamında 123 yüksek lisans tezi ve 22 doktora tezi tamamlandığı da kaydedildi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi gerek Avrupa’nın ve Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile gerekse de sektördeki kurumlar ile yaptığı işbirliği antlaşmalarıyla öğrencilerine hem eğitimlerine hem de mesleki geleceklerine katkıda bulunuyor.