ciu camp

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’nda başarı gösteren öğrencilerin, sınav sonucu ile kazandıkları burslardan yararlanabilmeleri için 10 Temmuz 2019 tarihine kadar ön kayıt yapmaları gerekiyor.

UKÜ Tanıtım Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre ön kayıt yaptıracak KKTC vatandaşı öğrenciler, gerekli kayıt belgeleri ile (kimlik kartı fotokopisi, 3 adet vesikalık fotoğraf,  diploma fotokopisi ve aslı, KKTC Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı belgesi ve ön kayıt harcı dekontu) UKÜ Öğrenci Hizmetleri Ofisine gelerek kayıt kabul bölümünde ön kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

T.C. vatandaşı olup 4 yıllık lise eğitimini kesintisiz olarak KKTC’de tamamlamış olan öğrenciler ise UKÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’nda gösterdikleri başarı ve tercih ettikleri programlar doğrultusunda ön lisans veya lisans programlarına yerleşebilirler. TC vatandaşı olan öğrenciler için yukarıda belirtilen gerekli kayıt belgelerine ilaveten  ‘lise öğrenimini kesintisiz olarak KKTC’de örgün eğitim veren bir eğitim kurumunda tamamlandığını gösteren belge’ ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

KKTC vatandaşı ve TC vatandaşı aday öğrenciler, kayıt işlemleri hakkında UKÜ KKTC Tanıtım Ofisi’nden bilgi alabilirler.