UKÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Kariyer Planlama Günü GerçekleştirildiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri ile öğretim üyelerinin katıldığı kariyer planlama günü gerçekleştirildi.

Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Direkli moderatörlüğünde düzenlenen toplantıda, bölüm öğretim üyeleri kendi tecrübelerini ve mezun oldukları dönemlerde gerçekleştirdikleri kariyer planlamalarını öğrencilerle paylaştılar.

Toplantıda, öğrencilerin bilgi, beceri, ilgi, güçlü ve güçsüz yönlerinin farkına varmaları konusunda bilinçlendirildiklerini dile getiren Direkli, ayrıca kariyer hayatlarında da hedef belirleme konusunda bilgi verildiğini açıkladı. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Direkli, öğrencilerin öğretim üyeleri ile interaktif bir ortamda bir araya geldiklerinin altını çizerek, toplantının öğrencilerin vizyonlarının gelişimi açısından da önemli bir katkı sağladığını kaydetti.

Direkli, özellikle mezun durumunda olan son sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı öğrencilerin toplantıya yoğun katılım gösterdiklerine dikkat çekerek, “Öğrencilerimiz toplantıda özellikle uluslararası ilişkiler disiplinindeki çalışma olanak ve fırsatları konusunda bilgi sahibi olma imkânı elde ettiler” şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Direkli konuşmasında, kariyer planlama gününün tam bir aile ortamı içerisinde geçtiğini ve fakülte öğretim üyelerinin katkılarıyla öğrencilerin meslek yaşamları konusunda yaşadıkları gelecek kaygılarını ortadan kaldırmalarına yardımcı olacak tavsiyeler elde ettiklerini ifade etti.