UKÜde Madde Bağımlılığı ve Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu Adlı Seminer DüzenlediUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  ( RPD ) Programı 4. sınıf öğrencileri tarafından “Alan Çalışması” dersi kapsamında “Madde Bağımlılığı ve Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu” adlı seminer düzenlendi.

Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatoş Silman, söz konusu seminerin Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun  tanıtımı ve madde bağımlılığı konusunda farkındalık yaratma amacıyla düzenlendiğini kaydetti.

Seminerde Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu konuşmacı olarak  yer alırken, RPD öğrencisi Mehmet Özkan moderatörlüğünde bölüm öğrencileri Mustafa Şen, Yusuf Beyaztaş, Fetullah Keleş, Arun Gökdeniz, Mehmetali Çeçen ve Vedat Yavuz sunum gerçekleştirdi.

Seminerde öğrenciler tarafından komisyonun görevleri ve işlevleri, madde bağımlılığı, madde bağımlılığı konusunda halkla yapılan röportajlar hakkında dinleyicilere bilgi verildi.  Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, seminere izleyici olarak katılan öğrencilerin madde bağımlılığı ve bu konuda komisyonun katkıları ile ilgili sorularını da cevapladı.