UKÜ We Are Nature Adlı Geridönüşüm Temalı Merkez Haspolat İlkokulu ve Lefkoşa Vakıf Anaokulu Öğrencilerine TanıtıldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, Temel Eğitim Bölümü’nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çocuk Şenliği bu yıl Haspolat İlkokulu ve Lefkoşa Vakıf Anaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğe misafir olarak katılan Haspolat İlkokulu ve Lefkoşa Vakıf Anaokulu öğrenci ve öğretmenlerine üniversite içerisinde yer alan ve öğrenci kulüplerinin de katkısıyla kurulan “We are Nature” adlı merkez tanıtıldı.

UKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Majid Hashemipour ziyaret sırasında misafir öğrencilere UKÜ’lü öğrencilerin çalıştırdığı merkezin amacı hakkında bilgi vererek, “We are Nature” adlı merkez ile amacımız öğrencilerimizi geri dönüşüm ve atık malzemeler konusunda bilgilendirmek, ayrıca farkındalıklarını artırmak” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Hashemipour, öğrencilerin topladıkları kâğıt ve benzeri atıkların geri kazanılması için herkesin katkısı ile böyle bir proje başlattıklarına dikkat çekerek, merkezin hiçbir ticari amaç gütmediğini, kendi fincanını getirene kahvenin yarı fiyatına verildiğini dile getirdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hashemipour, “We are Nature” adlı merkezde farklı kültürlerden öğrencilerin bir araya getirilerek, kaynaştırılmalarının önemli olduğunu da vurgulayarak, “Öğrencilerimiz farklı kültürler hakkında bilgi sahibi oluyor ve iletişim sırasında da İngilizcelerini geliştirme şansına sahip oluyorlar” dedi.