UKÜde Ürdün Gecesi Coşkuyla KutlandıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uluslararası Merkez tarafından düzenlenen “Ürdün Gecesi”  coşkuyla kutlandı.

Ürdün’ün kültürünü, tarihini ve yöresel güzelliklerini tanıtan film gösteriminin yapıldığı etkinlikte, müzik dinletisi yanı sıra yöresel dans gösterisi de sergilendi.

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri gecede, UKÜ’nün uluslararası bir üniversite olduğunu belirterek, üniversitede gerçekleştirilen farklı kültürlere ait gecelere katılmanın önemli olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Nadiri konuşmasında, kültürel tanıtımları içeren etkinlikler kapsamında öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlandığını da ekledi.

Uluslararası Merkez Koordinatörü Abdollah Mobaraki, UKÜ ailesi olarak böylesi bir gecede yer almaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Ürdün kültürünün bir bölümünü uluslararası öğrencilerle paylaşarak, bir aile olma hissini yaşatmaya çalıştıklarını açıkladı.

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisi Tareq Tamimi ise kendi ülkelerini tanıtmanın çok önemli olduğunu belirtirken, UKÜ’nün bu özel geceyi düzenlemesi ile kendisini evinde hissettiğini aktardı. Tamimi, “Okulumuzda bu tür etkinlikler gerçekleştirmemiz ve kültürümüze herkesin bu kadar meraklı oluşu hepimizi çok mutlu etti. Çok keyifli bir geceydi” şeklinde konuştu.

UKÜ Çevik Uraz Merkezi Konferans Salonu’nda, Uluslararası Merkez tarafından düzenlenen etkinlikte Ürdünlü öğrencilerin yanı sıra birçok farklı kültürden gelen öğrenciler, akademisyenler ve idari personel de katılım gösterdi.